0.1 C
Warszawa
wtorek, 14 stycznia, 2025

Pożyczki pod zastaw nieruchomości firmy Smartvest

- Reklama -
- Reklama -

Pożyczki stanowią jedno z popularniejszych narzędzi finansowania firmowych inwestycji. Do ich zalet należy minimum formalności oraz szybka wypłata środków na konto. Portfel świadczeń udzielanych przez instytucje pozabankowe systematycznie wzrasta – w I kwartale 2019 r. średnia jednostkowa wartość pożyczek wyniosła 2,79 tys. zł.

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Rozwiązanie polega na otrzymaniu środków pieniężnych pod zastaw nieruchomości. Firma Smartvest udziela pożyczek wyłącznie na cele związane z funkcjonowaniem działalności gospodarczej. Środki mogą być przeznaczone m.in. na zakup niezbędnych sprzętów, dofinansowanie stanowisk pracy. Pożyczkodawcy współpracują zarówno z doświadczonymi przedsiębiorcami, jak i osobami, które dopiero rozkręcają biznes.

Pożyczki przyznawane są pod zastaw mieszkań lub domów posiadających uregulowany status własności. Nieruchomości nie powinny być też przedmiotem w sporze sądowym. Wysokość dofinansowania ustalana jest indywidualnie. Instytucje pozabankowe z reguły udzielają środków w wysokości 50% wartości nieruchomości, ale w niektórych sytuacjach – po wnikliwym rozpatrzeniu wniosku – przyznaje się kwoty sięgające nawet do 80% wyceny majątku.

Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości są dla każdego?

Choć decyzja w sprawie pożyczki pod zastaw nieruchomości firmy Smartvest, zapada w krótkim czasie, nie każdy wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie. Szybki czas wypłaty wynika z ograniczenia formalności do minimum. Przedsiębiorca nie musi dostarczać zaświadczeń z ZUS oraz US. Dodatkowo nie sprawdza się też, czy dany podmiot posiada wpis w bazach KRD, BIK lub BIG. O środki na rzecz firmy mogą więc starać się osoby, które w przeszłości miały problem ze spłatą należności.

Nie oznacza to jednak, że możliwości finansowe pożyczkobiorcy odgrywają rolę drugoplanową. Analizując podanie o otrzymanie dodatkowych pieniędzy, bierze się pod uwagę wiele elementów. Do najistotniejszych zalicza się wartość rynkowa nieruchomości, a także sposób wykorzystania otrzymanych środków finansowych. Pożyczkobiorca musi również przedstawić plan spłaty należności.

Warto zaznaczyć, że instytucje pozabankowe dopasowują  wysokość rat i termin płatności do specyfiki danej branży.

Na co warto uważać przed podpisaniem umowy?

Instytucje pozabankowe cieszą się dużą popularnością, a co trzeci Polak docenia ich działalność  ale decydując się na współpracę z określonym podmiotem, warto zachować czujność. Najlepiej postawić na rzetelne firmy, które od wielu lat działają na rynku, jak np. Smartvest. Wiarygodność podnoszą również certyfikaty, jak np. „Firma godna zaufania”. Zaleca się ponadto zweryfikować, czy dany podmiot figuruje w bazach Krajowego Rejestru Sądowego lub w Rejestrze Firm Pożyczkowych.

Dobrze zachować rozwagę także przed sfinalizowaniem transakcji. Umowę należy przeczytać z dużą dokładnością, a podpisanie zobowiązań finansowych powinno nastąpić w obecności notariusza.

W ten sposób spisane ustalenia zyskają charakter dokumentów urzędowych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

- Reklama -

Ostatnie artykuły

Zobacz też

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj