-12.8 C
Warszawa
niedziela, 17 stycznia, 2021

Pożyczki pod zastaw nieruchomości firmy Smartvest

0

Pożyczki stanowią jedno z popularniejszych narzędzi finansowania firmowych inwestycji. Do ich zalet należy minimum formalności oraz szybka wypłata środków na konto. Portfel świadczeń udzielanych przez instytucje pozabankowe systematycznie wzrasta – w I kwartale 2019 r. średnia jednostkowa wartość pożyczek wyniosła 2,79 tys. zł.

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Rozwiązanie polega na otrzymaniu środków pieniężnych pod zastaw nieruchomości. Firma Smartvest udziela pożyczek wyłącznie na cele związane z funkcjonowaniem działalności gospodarczej. Środki mogą być przeznaczone m.in. na zakup niezbędnych sprzętów, dofinansowanie stanowisk pracy. Pożyczkodawcy współpracują zarówno z doświadczonymi przedsiębiorcami, jak i osobami, które dopiero rozkręcają biznes.

Pożyczki przyznawane są pod zastaw mieszkań lub domów posiadających uregulowany status własności. Nieruchomości nie powinny być też przedmiotem w sporze sądowym. Wysokość dofinansowania ustalana jest indywidualnie. Instytucje pozabankowe z reguły udzielają środków w wysokości 50% wartości nieruchomości, ale w niektórych sytuacjach – po wnikliwym rozpatrzeniu wniosku – przyznaje się kwoty sięgające nawet do 80% wyceny majątku.

Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości są dla każdego?

Choć decyzja w sprawie pożyczki pod zastaw nieruchomości firmy Smartvest, zapada w krótkim czasie, nie każdy wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie. Szybki czas wypłaty wynika z ograniczenia formalności do minimum. Przedsiębiorca nie musi dostarczać zaświadczeń z ZUS oraz US. Dodatkowo nie sprawdza się też, czy dany podmiot posiada wpis w bazach KRD, BIK lub BIG. O środki na rzecz firmy mogą więc starać się osoby, które w przeszłości miały problem ze spłatą należności.

Nie oznacza to jednak, że możliwości finansowe pożyczkobiorcy odgrywają rolę drugoplanową. Analizując podanie o otrzymanie dodatkowych pieniędzy, bierze się pod uwagę wiele elementów. Do najistotniejszych zalicza się wartość rynkowa nieruchomości, a także sposób wykorzystania otrzymanych środków finansowych. Pożyczkobiorca musi również przedstawić plan spłaty należności.

Warto zaznaczyć, że instytucje pozabankowe dopasowują  wysokość rat i termin płatności do specyfiki danej branży.

Na co warto uważać przed podpisaniem umowy?

Instytucje pozabankowe cieszą się dużą popularnością, a co trzeci Polak docenia ich działalność  ale decydując się na współpracę z określonym podmiotem, warto zachować czujność. Najlepiej postawić na rzetelne firmy, które od wielu lat działają na rynku, jak np. Smartvest. Wiarygodność podnoszą również certyfikaty, jak np. „Firma godna zaufania”. Zaleca się ponadto zweryfikować, czy dany podmiot figuruje w bazach Krajowego Rejestru Sądowego lub w Rejestrze Firm Pożyczkowych.

Dobrze zachować rozwagę także przed sfinalizowaniem transakcji. Umowę należy przeczytać z dużą dokładnością, a podpisanie zobowiązań finansowych powinno nastąpić w obecności notariusza.

W ten sposób spisane ustalenia zyskają charakter dokumentów urzędowych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

Jeff Bezos z gigantycznym majątkiem

0

Jeff Bezos, prezes Amazona według indeksu Bloomberg Billionaires ma majątek przekraczający 202 miliardy dolarów, co czyni go pierwszą osobą, która przekroczyła próg 200 miliardów dolarów. Jest teraz bogatszy o 78 miliardów dolarów niż współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, który zajmuje drugie miejsce.

Majątek osobisty założyciela Amazona, który jest głównie w akcjach Amazon, gwałtownie wzrósł w ostatnich latach wraz z ceną akcji firmy. Bezos stał się najbogatszym człowiekiem świata w najnowszej historii w 2018 roku, kiedy jego majątek osobisty przekroczył 150 miliardów dolarów. Po raz pierwszy został najbogatszym człowiekiem świata w 2017 roku.

Akcje Amazona osiągnęły w kwietniu rekordowe poziomy w wyniku bezprecedensowego popytu ze strony konsumentów, a akcje nadal rosną, dodając setki miliardów do wartości rynkowej i dając inwestorom wzrost o ponad 86% w tym roku. Od środy firma jest warta ponad 1,7 biliona dolarów, co czyni ją drugą najbardziej wartościową firmą w USA, ustępując jedynie Apple.

Gospodarka UE stopniowo się odradza

0

Europa musi być czujna na fałszywe świty po epidemii
Sandeb: Wydaje się, że ożywienie gospodarcze po epidemii poprawia się, ale doświadczenia zdobyte 10 lat temu pokazują, że nie możemy łatwo rozluźnić czujności, a europejscy decydenci powinni przygotować się na najgorsze.


Dziesięć lat temu europejscy przywódcy ocenili, że gospodarka wyszła z globalnego kryzysu finansowego i dlatego przeszła od działań stymulacyjnych do zacieśnienia polityki fiskalnej i monetarnej. W rezultacie zapoczątkowaliśmy drugą rundę spowolnienia gospodarczego i kryzysu zadłużenia publicznego w strefie euro, który niemal zagroził przetrwaniu kraju.

Dziś powinniśmy pamiętać o tym wydarzeniu i nie spocząć na laurach z powodu ożywienia gospodarczego po wybuchu nowego zapalenia płuc wywołanego koronawirusem (COVID-19). To, czy ożywienie jest prawdziwe, czy nie, zależy od działań decydentów politycznych w nadchodzących miesiącach. Oczekiwanie dobrych wyników jest naturalne, ale trzeba też przygotować się na najgorsze.

Nowa epidemia koronawirusa i wynikająca z niej blokada pogrążyły europejską gospodarkę w najgorszej recesji w historii. W pierwszej połowie tego roku strefa euro straciła jedną szóstą swojej produkcji, hiszpańska produkcja spadła o 22%. Niemcy radziły sobie dobrze, a ich gospodarka skurczyła się „tylko” o 12% w pierwszej połowie roku.

Zawsze mieliśmy nadzieję, że załamanie gospodarcze zostało spowodowane obowiązkową blokadą, a po zniesieniu tych ograniczeń gospodarka może szybko się odbudować. Najnowsze dane dają ludziom powody do optymizmu. W czerwcu produkcja przemysłowa czterech największych gospodarek strefy euro wzrosła bardziej niż oczekiwano. Sprzedaż detaliczna powróciła do poziomu sprzed epidemii.

Mimo to nadal istnieje wiele problemów, które mogą się nie udać. Po pierwsze, epidemia nie została jeszcze opanowana. Wzrost liczby zakażeń opóźnił zniesienie ograniczeń. Jeśli rozprzestrzenianie się epidemii będzie dalej przyspieszać, panika i ponowne blokady spowodują ponowny spadek aktywności gospodarczej.

Po drugie, rząd stoi przed trudnymi wyborami politycznymi. Środki ratunkowe na dużą skalę uchroniły gospodarki krajów przed poważniejszym załamaniem. Jak dotąd środki te zyskały szerokie poparcie. Ale w pewnym momencie sama skala pożyczek publicznych i wydatków publicznych wywoła kontrowersje polityczne. Ponadto nie zawsze jest oczywiste, która polityka przynosi najlepsze rezultaty. Na przykład, kiedy i jak szybko mechanizm urlopu bezpłatnego powinien zostać odwołany, jest przedmiotem intensywnej debaty.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​politycy są bardzo ostrożni co do ryzyka zbyt wczesnego wycofania środków wsparcia. Pocieszającym sygnałem, który pokazuje zdrowy rozsądek jest to, że UE nie będzie dążyć do ponownego wprowadzenia reguł fiskalnych do budżetów krajowych przed 2022 r. Przywódcy UE osiągnęli porozumienie w sprawie wspólnych pożyczek w celu sfinansowania wydatków na naprawę, co rozpaliło optymizm co do perspektyw europejskiej gospodarki i rozwiało najgorsze obawy przed kolejnym kryzysem zadłużenia – przynajmniej na razie. Jednak na ile polityka publiczna będzie wspierać działalność gospodarczą, wciąż pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi.

Po trzecie, nie widzieliśmy jeszcze pełnego obrazu szkód gospodarczych spowodowanych blokadą. Nawet jeśli gospodarki europejskie szybko wznowią wszystkie działania przed epidemią, straty podczas recesji gospodarczej pozostawiają blizny. W przeciwieństwie do 10 lat temu, biorąc pod uwagę plan naprawy gospodarczej i chęć Europejskiego Banku Centralnego (EBC) do utrzymania niskich kosztów finansowania, największym zmartwieniem nie powinna być wypłacalność rządu, ale załamanie gospodarcze mogło sprawić, że bilanse wielu prywatnych przedsiębiorstw stały się negatywne.

Fakturowanie online

0

Prowadząc własną działalność gospodarczą musimy pamiętać o prawidłowym rozliczeniu podatkowym. Jak wynika ze statystyk polski przedsiębiorca poświęca rocznie 336 godzin na rozliczenia podatkowe.

Aby zoptymalizować swoje rozliczenia warto zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego oprogramowania które wspomoże wystawianie faktur lub rachunków.

Stare czasy

Do tej pory wiele programów trzeba było instalować na komputerze. Wszystkie dane zapisywały się lokalnie i nie było możliwości pracy na innym komputerze, takie rozwiązania sprawiały, że istniało ryzyko utraty wszystkich danych. Firmy które proponowały takie oprogramowania za dodatkową opłatą tworzyły kopie bezpieczeństwa danych. Dodatkowo koszt takiego programu był wysoki, często trzeba było zapłacić wysoką kwotę za instalację, a dodatkowo miesięcznie wnosić opłaty abonamentowe.

Nowoczesne technologie

Te czasy jednak mamy już za sobą ponieważ na rynku pojawiły się rozwiązania które działa w przeglądarce. Fakturowanie online to oprogramowanie, które można uruchomić na dowolnym komputerze, tablecie lub smartfonie. Dodatkowo omija nas ryzyko utraty danych. Odchodzi nam także koszt instalacji.

Duża oszczędność

Aby wybrać odpowiednie oprogramowanie warto zwrócić uwagę, czy program będzie pokrywał wszystkie nasze potrzeby. Programy do fakturowania online, zazwyczaj mają przygotowane pakiety w którym znajdują się funkcjonalności dobrane odpowiednia pod różnych klientów.

Warto się zastanowić czy będziemy używać np. rejestru kontrahentów wraz z rozbudowaną analizą, funkcjonalności związanej z gospodarką magazynowa i zatowarowaniem, czy będziemy przeprowadzać analizę sprzedaży i kosztów prowadzenia działalności

Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zazwyczaj nie będzie korzystała z pełnych funkcji. Nie musi zatem wykupywać pełnego pakietu, ponieważ prawdopodobnie nie potrzebuje tak rozbudowanej aplikacji. Dzięki wprowadzeniu abonamentu z różnymi funkcjonalnościami można więc sporo zaoszczędzić.

Zgodność z RODO

Wybierając odpowiednie oprogramowanie warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Czy program, który wybieramy jest zgodny z wytycznymi RODO, czy dane, które będziemy do niego wprowadzać są bezpieczne? Warto sprawdzić czy oprogramowanie, które wybieramy ma odpowiednie certyfikaty.

Sprzedaż pudełek kartonowych

0

Każdy sprzedawca który ma swój sklep e-commerce prędzej czy później stanie przed dylematem wyboru dostawcy pudełek kartonowych. Dobór odpowiedniego kartonu jest sprawą bardzo istotną. Rozmiar pudełka kartonowego musi być dopasowany do wielkości przedmiotu, warto zwracać uwagę także na jakość pudełka.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Jakość najważniejsza

Pudełka kartonowe dobrej jakości są niezwykle istotnym elementem na który należy zwracać uwagę. Dobre jakościowo pudełko zapewnia bowiem odpowiednią ochronę towaru podczas wysyłki drogą pocztową. Podczas zakupu pudełek kartonowych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na gramaturę towaru. Standardowe pudełka mają gramaturę  ok. 400 g/m2, grubsze kartony mają gramaturę nawet do ok. 1000 g/m2.

Struktura kartonu istotna sprawa

Każde pudełko kartonowe ma oznaczenie fali. Poszukując dla siebie odpowiedniego produktu, warto zwrócić uwagę na ten parametr. Możemy wyróżnić kilka podstawowych typów, np. Fala typu E, to najczęstszy typ spotykany w pudełkach kartonowych, doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach e-commerce. Sprawdzi się podczas wysyłki drobnych przedmiotów, takich jak ubrania, kosmetyki, zabawki itp. 

Jeżeli nasz sklep zajmuje się wysyłką cięższych przedmiotów warto rozważyć pudełko kartonowe z falą typu B. Gramatura wynosi tutaj ok. 500g/m2. A ściany kartonu są grubsze niż w typie E. Do cięższych zastosowań warto rozważyć także pudełko z falą EB, w której gramatura wynosi zazwyczaj ponad 600g/m2. Zazwyczaj w tym typie produkowane są większe pudełka.

Rozmiar ma znaczenie

Aby zapewnić optymalną ochronę należy także dobrać odpowiedni rozmiar pudełka kartonowego do przedmiotu który sprzedajemy. Za duże kartony i brak odpowiedniego wypełnienia może spowodować uszkodzenie towaru i w konsekwencji zwiększyć koszty biznesu.

Dobre zabezpieczenie

Warto pamiętać, że za źle zabezpieczone przedmioty wewnątrz pudełka kartonowego firmy kurierskie i pocztowe nie odpowiadają. Jeżeli zauważymy jakieś uszkodzenia kartonu przy odbiorze przedmiotu zawsze warto sprawdzić zawartość przesyłki w obecności kuriera. Jedynie spisanie protokołu uszkodzenia pozwala na rozpoczęcie procedury odszkodowawczej.

Ekologicznie

Większość kartonów które używa się przy tworzeniu pudełek powstaje z recyklingu. Produkty więc są ekologiczne. Warto pamiętać aby zużyte kartony wrzucać do odpowiednich pojemników na śmieci, dzięki temu istnieje szansa, że zostaną one ponownie wykorzystane po ponownym recyklingu.

Fotowoltaika hitem na rynku giełdowym

0

Od miesiąca sektor fotowolaticzny (PV) przeżywa prawdziwy boom na rynku. Spółki notowane na rynku NewConnect w ciągu ostatniego miesiąca mogą pochwalić się kilkudziesięcioprocentowym wzrostem.

Analitycy uważają, że sektor ma duży potencjał, jest to jeden z najszybciej rozwijających się działów energii elektrycznej. Spółki które w ostatnim czasie najbardziej zyskiwały to: Columbus Energy, Photon Energy oraz ML System.

Inwestorzy masowo ruszają na giełdę

1

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych opublikował dane z których wynika, że na koniec kwietnia 2020r. było otworzonych 1 303 885 rachunków maklerskich.

Niskie stopy procentowe i nieopłacalne lokaty bankowe sprawiają, że Polacy przerzucają kapitał na rynki giełdowe.

Największy przyrost nowych rachunków zanotował BM mBanku. Duży przyrost zaliczył także BM ING Bank Śląski.

Na koniec warto wspomnieć także o najbardziej popularnych biurach maklerskich. Sytuacja na podium wygląda następująco: BM mBank, BM Pekao, BM PKO BP.

Co to jest fundusz giełdowy ETF?

0

Wyjaśniamy, czym są fundusze ETF, jak z nich korzystać i jak znaleźć najlepsze.

Fundusze ETF (lub fundusze notowane na giełdzie) to hybrydowe instrumenty inwestycyjne, które mogą oferować stosunkowo niskokosztową i efektywną podatkowo ekspozycję na różne klasy aktywów i strategie inwestycyjne. Podobnie jak tradycyjne fundusze inwestycyjne, większość funduszy ETF inwestuje w zdywersyfikowany portfel akcji i obligacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych funduszy inwestycyjnych, ETF-y działają na giełdzie. 

Większość funduszy ETF jest zarządzana pasywnie, co oznacza, że ​​śledzą indeks. To powiedziawszy, rosnąca mniejszość z nich jest aktywnie zarządzana. Niezależnie od tego, czy śledzą indeks, czy dostarczają aktywną strategię, fundusze ETF mają zwykle niższe roczne wydatki w porównaniu z funduszami inwestycyjnymi. To powiedziawszy, ponieważ handlują jak akcjami, inwestorzy powinni uwzględnić koszty transakcji (prowizje, spready bid-ask itd.).  

Fundusze ETF są często chwalone za ich efektywność podatkową w porównaniu z tradycyjnymi funduszami inwestycyjnymi. Istnieją dwa główne powody, dla których ETF są często bardziej efektywne podatkowo. Po pierwsze, większość funduszy ETF to fundusze indeksowe. A fundusze indeksowe, zwłaszcza fundusze indeksowe o dużej kapitalizacji lub fundusze indeksowe z całkowitym rynkiem, które są ważone kapitałem rynkowym, mają dość niskie obroty. Niski obrót oznacza mniejsze możliwości realizacji zysków w przypadku sprzedaży papierów wartościowych z portfela. Struktura ETF jest drugim, ważniejszym czynnikiem wpływającym na ich efektywność podatkową. Akcje ETF są tworzone i niszczone poprzez transakcje rzeczowe pomiędzy sponsorami ETF a specjalnym animatorem rynku znanym jako autoryzowany uczestnik. W związku z tym fundusze ETF zwykle nie muszą bezpośrednio sprzedawać pozycji ze swoich portfeli w celu realizacji wykupów, co chroni inwestorów przed dystrybucją zysków kapitałowych podlegających opodatkowaniu. 

Inwestorzy powinni jednak mieć świadomość, że efektywność podatkowa nie oznacza zwolnienia z podatku. Podstawową zaletą ETF z perspektywy podatkowej jest to, że mogą one pozwolić inwestorom na odroczenie realizacji podatku od zysków kapitałowych. Inwestorzy w fundusze ETF nadal będą płacić podatki od regularnego podziału dochodu, a także będą płacić podatki od zysków kapitałowych, gdy sprzedadzą ETF za więcej, niż za niego zapłacili. Ponadto niektóre fundusze ETF będą dystrybuować zyski kapitałowe, chociaż są one zwykle rzadsze i mniejsze niż te, które generują ich odpowiednicy w funduszach wspólnego inwestowania. 

Neuralink informacje o postępach prac w Sierpniu

0

Neuralink, startup Elona Muska, twierdzi, że w przyszłym miesiącu podzieli się postępami w realizacji misji firmy polegającej na połączeniu ludzkich mózgów z sztuczną inteligencją.

Musk ogłosił ogłoszenie na Twitterze:

If you can’t beat em, join em Neuralink mission statement Progress update August 28

Kiedy Musk pojawił się w podcaście Joe Rogana we wrześniu 2018 r., Dyrektor generalny powiedział Roganowi, że długoterminowym celem Neuralink jest umożliwienie mózgowi człowieka „symbiotycznego z AI”, dodając, że firma będzie miała „coś interesującego do ogłoszenia w ciągu kilku miesięcy, to przynajmniej o rząd wielkości lepsze niż cokolwiek innego; prawdopodobnie lepiej niż ktokolwiek myśli, że jest to możliwe ”.

Neuralink zorganizował wydarzenie w San Francisco w lipcu ubiegłego roku, podczas którego firma powiedziała, że ​​zamierza wprowadzić elektrody do mózgów małp i ludzi, aby umożliwić im sterowanie komputerami.

„Nici” pokryte elektrodami są wszczepiane do mózgu w pobliżu neuronów i synaps przez robota chirurga. Wątki te rejestrują informacje przesyłane do czujnika zwanego N1.

To oczywiście bardzo uproszczona wersja dość złożonego zadania. Podczas wydarzenia Neuralink wykazał, że technologia firmy została już z powodzeniem wprowadzona do mózgu szczura i była w stanie rejestrować informacje przekazywane przez jego neurony.

W tym czasie Musk powiedział, że chce, aby Neuralink rozpoczął w tym roku testy na ludziach.

Od wydarzenia w zeszłym roku nie było żadnych nowych informacji od Neuralink. Teraz wydaje się, że firma jest gotowa podzielić się pewnym znaczącym postępem.

Google pomoże opiece zdrowotnej

0

Google zamierza całkowicie zmienić branżę opieki zdrowotnej. Ogromna ilość danych stawia giganta wyszukiwania w wyjątkowo korzystnej sytuacji, ale będzie musiał przekonać pacjentów do przekazania niektórych najbardziej wrażliwych danych osobowych

Google ma nadzieję, że pewnego dnia uratuje Ci życie. W miarę jak gigant technologiczny wkracza na rynek opieki zdrowotnej, planuje walczyć z fałszywymi informacjami medycznymi w wynikach wyszukiwania, tworzyć narzędzia, które mogą być używane przez tysiące lekarzy i wykorzystywać technologię (np. streaming video do interpretacji zdjęć rentgenowskich).

To tylko cel firmy w tym roku. Wcześniej w styczniu Google przedstawił swoją szerszą misję medyczną na konferencji w San Francisco. Na spotkaniu główny lekarz firmy pokazał ludziom, dlaczego firma może być najbardziej ambitna spośród wielu firm próbujących przekształcić branżę ochrony zdrowia za pomocą technologii.

Powiadomienie o ekspozycji

Google i Apple wspólnie opracowały system powiadomień o narażeniu na kontakt z COVID‑19, aby pomóc instytucjom państwowym oraz globalnej społeczności w walce z pandemią poprzez technikę zwaną „ustalaniem kontaktów”.

Exposure Notifications (ENF) to projekt w którym opracowano strukturę i formę przekazywania danych pomiędzy urządzeniami w celu ułatwienia cyfrowego śledzenia kontaktów podczas pandemii COVID-19. Używany przez organy ochrony zdrowia, rozszerza bardziej tradycyjne techniki śledzenia kontaktów , automatycznie rejestrując spotkania z innymi użytkownikami ENF za pomocą smartfonów z systemem Android lub iOS . Powiadomienie o narażeniu jest zdecentralizowanym protokołem opartym na raportowaniu, opartym na połączeniu Bluetooth Low Energy i kryptografia chroniąca prywatność.